Vedic Art to metoda samorozwoju, czy też lepiej samopoznania, w której narzędziem jest malarstwo intuicyjne – naturalna i swobodna forma ekspresji twórczej, dostępna dla każdego. Artystyczny proces pozwala na zsynchronizowanie działania półkul mózgowych: wyciszenie, dominującej zazwyczaj, logicznej, odtwórczej lewej półkuli i aktywację prawej – twórczej, kreatywnej, połączonej z intuicją.

Podczas 4-dniowych warsztatów:

  • przekonasz się, że potrafisz malować obrazy 🙂
  • poznasz 17 zasad tworzenia dzieła artystycznego,
  • pogłębisz samoświadomość o swoich predyspozycjach, zdolnościach i zasobach twórczych,
  • połączysz się ze swoją intuicją i rozwiniesz kreatywność,
  • przetransformujesz ograniczające przekonania i blokady myślowe.

Jak wyglądają zajęcia?

Realizacja jednego stopnia Vedic Art trwa 4 dni (30 godzin). Warsztaty organizowane są 4 dni pod rząd lub w systemie weekendowym.

Proces Vedic Art składa się z 17 kroków – zasad tworzenia dzieła plastycznego. Do każdej zasady uczestnicy wykonują ćwiczenie plastyczne. Malując obrazy, doświadczają 17-tu zasad w swoim indywidualnym procesie twórczym. Zarówno na płótnie, jak i w głębokim przeżyciu wewnętrznym, poszerzającym ich samoświadomość. Warsztaty odbywają się w atmosferze skupienia i akceptacji. Każdy spotyka się tam sam ze sobą w intymnej, niczym nieograniczonej ekspresji twórczej, bez oceniania i porównywania się do innych.

 

W trakcie malowania, wyłączając swojego wewnętrznego krytyka umysłu, rezygnując z oczekiwań i porównań do innych, pozbędziesz się blokad typu: nie umiem, nie mam talentu. Doświadczysz wolności i dziecięcej radości w swobodnym, spontanicznym wyrażaniu siebie poprzez ekspresję twórczą.

Wchodząc poprzez malowanie w stan kontemplacyjny  (aktywność na zewnątrz, wyciszenie wewnątrz), przestajemy myśleć, a zaczynamy być. Wówczas kontaktujemy się ze swoją intuicją, która uruchamia kreatywność i zabiera nas poza znane granice. Intencją jest tu wyzwolenie twórcze i wydobycie swojej indywidualności na powierzchnię płótna. Rozbudzona kreatywność przenika pozostałe dziedziny naszego życia.

Tworząc dzieło malarskie uczymy się, poprzez doświadczenie, samych siebie. Proces tworzenia obrazu malarskiego jest skorelowany z każdym innym procesem tworzenia w naszym życiu. 

Dla kogo jest Vedic Art?

Vedic Art jest metodą dostępną dla każdego, niezależnie od posiadanych umiejętności, doświadczeń oraz wieku, kto chce doświadczyć cudu kreacji w swoim życiu. Nie potrzeba mieć żadnych uzdolnień plastycznych ani wcześniejszej praktyki w malowaniu. Wystarczy mieć otwarty umysł 🙂

Jeśli szukasz twórczej inspiracji w życiu osobistym i zawodowym, chcesz się rozwijać wewnętrznie, odzyskać równowagę i pasję, zapanować nad stresem, to Vedic Art jest dla Ciebie 🙂

Na polu zawodowym z tej metody mogą skorzystać zwłaszcza osoby z branży kreatywnej, medialnej i artystycznej, właściciele firm, liderzy kadry menadżerskiej, osoby odpowiedzialne za wdrażanie nowych pomysłów i projektów oraz usprawnianie funkcjonujących procesów. Jest to też interesująca propozycja dla psychologów, terapeutów i coachów. 

Po ukończeniu pełnego kursu:

  • zyskasz twórczą postawę, będziesz łatwo generować nowe pomysły i znajdować niekonwencjonalne rozwiązania,
  • staniesz się bardziej otwarty na nowe możliwości,
  • uzyskasz łatwość podejmowania trafnych decyzji,
  • odnajdziesz wewnętrzny spokój, ograniczysz stres,
  • poczujesz przypływ energii i optymizmu, zaczniesz pozytywnie wpływać na otoczenie.

Po przejściu całego procesu uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia kursu Vedic Art I lub II stopnia, uprawniający w przyszłości do uczestnictwa w kolejnych warsztatach prowadzonych według oryginalnej metody stworzonej przez Curta Källmana.

Sprzęt malarski

Na warsztatach będziemy korzystać z:

farb akrylowych, pędzli różnej wielkości,
podobrazi w różnych formatach (co najmniej 8 sztuk),
pasteli, bloku do pasteli, ołówków, szkicowników, temperówki,
różnorodnych materiałów do tworzenia faktur.

Na zajęcia należy wziąć ubranie i obuwie, które nie będzie nam szkoda pobrudzić farbami lub zaopatrzyć się w ochronny fartuch malarski.
Prowadząca: Marta Kolarz
Jestem artystką plastykiem, moją fascynacją jest malarstwo intuicyjne. Jestem rekomendowany nauczycielem metody Vedic Art z Dyplomem Ekstra Kompetencyjnym, uprawniającym do prowadzenia kursów I i II stopnia Vedic Art oraz kursów 6 Vedangas, a także trenerką metody Świadomego Uwalniania Wzorców i Świadomego Kreowania Rzeczywistości.
Czekam na Wasze zgłoszenia i ew. pytania:)

Piszcie na: marta.kolarz@gmail.com lub dzwońcie: 608 392 955.

 

Warsztaty Vedic Art stacjonarnie i ONLINE

Vedic Art to metoda dla każdego, kto pragnie odnaleźć swój potencjał twórczy
i rozbudzić kreatywność